AKTUALNOSCIPoniżej znajdziecie Państwo najnowsze informacje o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej firmy.
GIŻYCKO"PRZYCISK ŻYCIA" działa już u kilkunastu osób w Giżycku, a kolejne osoby czekają na finalizację Systemu Teleopieki Domowej.

Poniżej relacja z pierwszego uruchomienia systemu Teleopieki.
http://www.gizycko.tv
Forum WIZJA ROZWOJUPrezes Polskiego Centrum Opieki uczestniczył jako ekspert w Forum "Wizja Rozwoju"

Otrzymaliśmy podziękowanie od Organizatorów - bardzo nam miło!
Tekst podziękowania
KONFERENCJA W BYTOWIEW dniu 14 czerwca 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Bytowie odbyła się Konferencja pt: "Samorządowa Kompleksowa Domowa Opieka nad Seniorem ze wsparciem technologii ICT - elementy teleopieki i telemedycyny - stan obecny i perspektywy", której mieliśmy przyjemność być współorganizatorem.

Podczas Konferencji omówiono szereg zagadnień związanych z Polityką Senioralną w województwie pomorskim oraz budowanym Pomorskim Samorządowym Systemem Teleopieki.

Szczegóły: http://www.bytow.pl
GMINA POTĘGOWOKolejna Gmina przystąpiła do Samorządowego Systemu Teleopieki.

Witamy w Systemie Gminę Potęgowo!
http://www.potegowo.pl
WZROST ROLI TELEOPIEKIPolska jest najszybciej starzejącym się krajem UE. Polityka senioralna staje się koniecznością.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
http://www.wnp.pl
GMINA SŁUPSKMiło nam Państwa poinformować, że z końcem roku 2015 podpisaliœmy umowę z Gminą Słupsk, dzięki której od stycznia 2016 roku również mieszkańcy Gminy Słupsk będą mogli korzystać z usługi Teleopieki na preferencyjnych warunkach.
KONFERENCJA - STARZENIE SIĘ SPOŁECZEŃSTWAW poniedziałek (9 listopada) w Gdańsku podczas konferencji "Starzenie się społeczeństwa wyzwaniem dla pomorskich samorządów" zaprezentowano wyniki badań sytuacji demograficznej dla 119 pomorskich gmin (z wyłączeniem Gdańska, Gdyni, Sopotu i Słupska) oraz koncepcję systemu opieki nad osobami starszymi w województwie.
Prezes Polskiego Centrum Opieki, Wiceprzewodniczący oddziału gdańskiego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego Krzysztof Michał Bruski podał, że Pomorskie należy do czołówki w kraju pod względem wykorzystania nowoczesnych technologii w zakresie teleopieki i telemedycyny. Poinformował, że w powstającym Pomorskim Samorządowym Systemie Teleopieki Domowej uczestniczy ok. 20 gmin. Każdego tygodnia przybywa tych gmin i Pomorskie jest liderem w kraju w tym zakresie.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
http://www.rynekseniora.pl
FUNDUSZ SENIORALNYPSL proponuje, aby 2 proc. ze składki rentowej płaconej przez pracodawców było przenaczane na fundusz senioralny.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
http://www.rmf24.pl.pl
LISTY OD PREZYDENTA OPOLAZ przyjemnością i satysfakcją informujemy, że otrzymaliśmy listy od Pana Prezydenta Miasta Opola z podziekowaniem za aktywny udział w targach, wykładach oraz panelu eksperckim w ramach I Targów Opole Senior Expo.
Treść listów
PODZIĘKOWANIASerdecznie dziękujemy wszystkim seniorom, którzy odwiedzili nasze stoisko zarówno na Targach Sopockich jak i na Senior Expo w Opolu.
http://www.tvwybrzeze.pl
http://www.sopot.naszemiasto.pl
WŁADYSŁAWOWOUprzejmie informujemy, że od 1/10/2015 r. także mieszkańcy Gminy Władysławowo uzyskali możliwość bezpłatnego korzystania z usługi Teleopieki.
OPOLE SENIOR EXPO 2015 - Targi dla osób 55+Premierowa edycja Targów Opole Senior Expo jest odpowiedzią na potrzeby starszych mieszkańców woj. opolskiego, poszukujących usług i produktów dedykowanych seniorom.

Targi rozpoczynają się 23 września 2015 r. o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu (ul. Wrocławska 158)

Serdecznie zapraszamy do naszego stoiska.
Poniżej zamieszczamy bardzo interesujący program Targów.
http://www.opoleseniorexpo.pl
OGŁOSZENIEPoszukujemy do opieki nad osobami starszymi wykwalifikowanych opiekunek lub opiekunów chętnych do Pracy na terenie Trójmiasta. Kandydaci do pracy powinni cechować się cierpliwością, empatą i życzliwością wobec podopiecznych.
Oferujemy elastyczne formy zatrudnienia, możliwość pracy w zmiennych godzinnach.
Opis obowiązków:
- sprawowanie opieki nad podopiecznym poprzez wsparcie w codziennych czynnościach (np mycie i ubieranie, przygotowywanie posiłków, spędzanie razem wolnego czasu, podawanie lekarstw, robienie zakupów, w niektórych przypadkach asystowanie podopiecznemy przy wizytach lekarskich);
- proste prace domowe.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy: biuro@centrum-opieki.pl
MALBORKMiło nam Państwu zakomunikować, że z dniem 10 września 2015 r. także Miasto Malbork przystąpiło do wdrażania na swoim terenie usługi Teleopieki.
http://www.urzad.malbork.pl
STEGNAGmina Stegna dążąc do podwyższenia bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców również przystąpiła 4 sierpnia 2015 roku do Powszechnego Pomorskiego Systemu Teleopieki.
http://www.stegna.pl
USTKAUprzejmie informujemy, że również mieszkańcy Ustki mogą poczuć się bezpiecznie we własnych domach. 1 lipca 2015 roku uruchomiony został system powszechnej Teleopieki w Ustce.
http://www.ustka.pl
http://www.progresja.slupsk.pl
http://www.gazetakszubska.pl
GMINA WEJHEROWOMiło nam Państwa poinformować, że z dniem 1 lutego 2015 r. ruszyła Teleopieka w Gminie Wejherowo.
http://www.telewizjattm.pl
http://www.gwe24.pl
KOBYLNICAZ początkiem 2015 r. Teleopieka stała się również dostepna dla mieszkańców Gminy Kobylnica.
http://www.kobylnica.pl
CZEKI OPIEKUŃCZECzeki opiekuńcze dla osób niesamodzielnych. Propozycja nowych zmian. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.
http://www.tvpparlament.pl
NOWY DWÓR GDAŃSKIUprzejmie informujemy, że 10/12/2014 roku również Gmina Nowy Dwór Gdański przystąpiła do powszechnego Pomorskiego Systemu Teleopieki.
http://www.miastonowydwor.pl
http://www.zulawyimierzeja24.pl
WOJEWÓDZTWO OPOLSKIEKolejne Gminy w województwie opolskim takie jak Prószków i Niemodlin rozpoczęły od listopada 2014 r. wdrażanie usługi Teleopieki domowej.
http://www.proszkow.pl
http://www.niemodlin.pl
TRĄBKI WIELKIEZ dniem 1 listopada 2014 roku Gmina Trąbki Wielkie przystąpiła do powszechnego Pomorskiego Systemu Teleopieki.
http://www.trabkiw.ug.gov.pl
SZTUM24/10/2014 został zaingurowany pilotażowy program Teleopieki tzw. Guzik Życia w Gminie Sztum. Samorząd sztumski zaoferował dla wszystkich swoich mieszkańców Miasta i Gminy Sztum - bezpłatny dostęp do usługi Teleopieki.
http://www.mgopssztum.pl
WICKOW paŸdzierniku br. również Gmina Wicko przystąpiła do powszechnego systemu Teleopieki.
http://www.wicko.pl
SUCHY DĄBGmina Suchy Dąb rozpoczęła wprowadzanie usługi Teleopieki.
http://www.suchy-dab.pl
KROKOWAMiło nam Państwu zakomunikować, że w dniu 6/10 br. także Gmina Krokowa podpisała umowę z naszą firmą na wdrożenie programu Teleopieki dla swoich mieszkańców.
ZBLEWOUprzejmie informujemy , że również Gmina Zblewo przystąpiła do programu Teleopieki.
http://www.zblewo.pl
SŁUPSKTeleopieka zadba o bezpieczeństwo chorych i samotnych także w Słupsku. Od 1.10.2014 r. słupszczanie będą mogli skorzystać z programu za darmo. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami.
http://www.gryf24.pl
http://www.gp24.pl
http://www.mopr.slupsk.pl
SZTUTOWOUprzejmie informujemy, że również Gmina Sztutowo umożliwiła dostęp do usługi Teleopieki domowej swoim mieszkańcom na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie.
http://www.sztutowo.pl
CEDRY WIELKIEMiło nam poinformować, że Gmina Cedry Wielkie w dniu 14 lipca 2014r. przystąpiła do programu Teleopieki. Oferta skierowna jest do osób od sześćdziesiątego roku życia oraz z grupy podwyższonego ryzyka.
http://www.cedry-wielkie.pl
http://www.twojagaazeta.pl
SZEMUDTeleopieka została wprowadzona również w gminie Szemud. Usługa ta jest skierowana do osób starszych, samotnych chorych lub niepełnosprawnych.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami:
http://www.wejherowo.naszemiasto.pl
http://www.telewizjattm.pl
PUNKT INFORMACYJNY PCO W GDYNI8 kwietnia br. nastąpiła inauguracja otwarcia Punktu Informacyjnego w CultureBoxie w Gdyni.
Zapraszamy wszystkich mieszkańcow Gdyni, jak również tych, którzy zainteresowani są zgłębieniem tematu TELEOPIEKI.
Poniżej podajemy terminy naszych konsultacji. Serdecznie zapraszamy.
http://www.gdyniainfobox.pl
http://www.gdynia.pl
KOLBUDYMiło nam zakomunikować, że również Seniorzy w Kolbudach otrzymali możliwość bezpłatnego skorzystania z Teleopieki.
Zapraszamy na obejrzenia materiału. http://www.pomorska.tv
KOSAKOWOInformujemy, że kolejna Gmina przystąpiła do Powszechnego Systemu Teleopieki. Gmina Kosakowo jest pierwszą gminą wiejską w Polsce, która umożliwia swoim mieszkańcom bezpłatne skorzystanie z usługi Teleopieki.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie. http://www.kosakowo.pl
WSPÓŁPRACA GDYNI Z PCOTelewizja Wybrzeże TVT przedstawiła działanie usługi Teleopieki na przykładzie współpracy Gdyni z PCO.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.
www.tvwybrzeze.pl

BYTÓWMiło nam poinformować Państwa, że z dniem 30.10.2013 r. rozpoczęliśmy współpracę z Gminą Bytów, w zakresie objęcia usługą Teleopieki mieszkańców Gminy. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy wzrośnie poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców objętych usługą.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://www.bytow.com.pl
POWSZECHNA TELEOPIEKA W KLUCZBORKUPragniemy Państwa poinformować, że po Opolu, kolejne miasto w województwie opolskim - Kluczbork - przystąpiło do Powszechnego Systemu Teleopieki. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy Kluczborka uzyskali dostęp do usług Teleopieki w cenie abonamentu - 8,70 zł miesięcznie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na stronę Miasta Kluczborka http://www.kluczbork.eu
POWSZECHNA TELEOPIEKA W OPOLUOd 1 sierpnia 2013 roku miasto Opole przystąpiło do Powszechnego Systemu Teleopieki. Miasto będzie współfinansować dostęp do usługi, dzięki czemu mieszkańcy zapłacą za nią 8,70 zł miesięcznie. Przeczytaj i posłuchaj:
Radio Opole 17.07
Radio Opole 01.08
Polskie Radio Opole 07.02
tel. 58 669 80 27e-mail: biuro@centrum-opieki.pl
WspółpracaZapraszamy do współpracy:
SAMORZĄDY, INSTYTUCJE,
ZAKŁADY PRACYwięcej
Partnerzy: